Przegląd profili Ośrodków prowadzących badania kliniczne w Polsce

Data: 2018-09-09

W ubiegłym tygodniu podczas wizyty inicjującej w jednym z Ośrodków, rozmawiałem z właścicielem na temat tego – skąd pacjenci mają wiedzieć o tym, że w danym Ośrodku prowadzi się badania kliniczne. Oczywiście nadal problemem pozostaje kwestia na ile pacjenci są świadomi co to są badania kliniczne, ale jak się okazuje sama informacja o tym, że w ich okolicy takie badania się prowadzi nie jest oczywista. Przekazanie tej informacji w lokalnych mediach, za pomocą lokalnych przedstawicieli służby zdrowia daje pacjentom szansę na bezpłatną diagnostykę i leczenie, a dla Ośrodka szansę na lepszą rekrutację.

Ogromnym wsparciem mogli by być farmaceuci, pielęgniarki czy lekarze pierwszego kontaktu, ale nie zawsze mają na to czas, czy wprost ochotę. Być może szansa na włączenie do zespołu badania (i związane z tym wynagrodzenie)– bardziej by ich zmotywowało, ale również tutaj brakuje świadomości.

Z tego powodu postanowiliśmy działać i rozpocząć publikację profili ośrodków.

Dla pacjentów – jest to szansa na diagnostykę bez kolejki i innowacyjne leczenie,

dla lekarzy/pielęgniarek/farmaceutów – szansa na nowe doświadczenia i/lub dodatkowe wynagrodzenie,

dla osób z branży szansa odnaleźć nowych, zmotywowanych Badaczy do swoich projektów.

Pierwszym Ośrodkiem, jest Poradnia Chorób Metabolicznych znajdująca się w Centrum Zdrowia w Wierzchosławicach

Zasady są proste. Każdy ośrodek z uzupełnioną wizytówką plus oraz minimum jednym aktywnym badaniem na BKWP.pl może opublikować opis swojego Ośrodka.

Pamiętamy, że musimy powstrzymać się od promowania konkretnych badań klinicznych (bez zgody KB), oraz obiecywania korzyści z udziału w badaniach klinicznych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu na info@bkwp.pl