Integracja branży Badań Klinicznych w Polsce #IBBKWP - 60 dni później.

Data: 2017-09-19

(...) 21 lipca 2017 utworzyliśmy ankietę dotyczącą potencjalnego spotkania integracyjnego (o bliżej nie sprecyzowanej formie i treści) oraz pojawił się pierwszy wpis https://bkwp.pl/news/details/26  . Poza BKWP był jeszcze Maciek, który posiadał ogromna energię, której pomimo rozpoczęcia treningów biegowych nie był w stanie rozładować.

Reakcja na ankietę była bardzo pozytywna, udało się zebrać wiele wartościowych głosów, oraz określić interesujące Was tematy. Kolejna ankieta była już była bardziej sprecyzowana- wybieramy 10 najbardziej popularnych tematów, które pojawią się na spotkaniu.

Maciek założył grupę na FB (Clin Ops Cafe) i uwalniał swoją energię…

Podzieliliśmy się pomysłami ze Stowarzyszeniem na Rzecz Badań Klinicznych w Polsce GCPpl i od tego momentu już było wiadomo, że zarówno frekwencja jak i odpowiednia liczba i poziom prelegentów będzie na wysokim poziomie. Zespół organizatorów został skompletowany.

Już na pierwszej wspólnej telekonferencji udało się połączyć wodę z ogniem, czyli ustaliliśmy, że podczas spotkania będzie zarówno miejsce dla osób szukających wiedzy i doświadczenia, oraz dla tych, którzy sobotę chcą spędzać głównie na integracji.

Każdy kolejny dzień, każdy nowy wpis na stronie wydarzenia (utworzonej na FB) sprawiał, że z kameralnego spotkania powstała potencjalnie największa impreza tego typu w historii badań klinicznych w Polsce. Liczba osób zainteresowanych wydarzeniem dorównała, a być może nawet przekroczyła tegoroczne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych. Przedział wiekowy, ale również miejsce/stanowisko pracy, poziom doświadczenia wśród zadeklarowanych uczestników jest tak różny, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno Ci, którzy od dawna pracują w branży, jak i Ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie pracy w BK będą mieli szansę spotkać i porozmawiać z ludźmi, o których czasem słyszymy, czasem o nich czytamy, ale nie było okazji spotkać- tym razem nie będzie to jednostronna reakcja: wykładowca-słuchacz, teraz będzie okazja do dużo większej interakcji.

Centrum Medyczne Synexus zaproponowało wsparcie finansowe, co z budżetem organizatorów umożliwiło organizację spotkania…

Jako współorganizator otrzymuję wiele telefonów i maili - warto zabrać ze sobą wizytówki, bo mimo iż nie będzie stoisk, to wiem, że będą tam osoby poszukujące osób do swoich Ośrodków, do swoich firm, do swoich projektów. Będą osoby odpowiedzialne na proces feasibility, ale i przedstawiciele Ośrodków, którzy szukają projektów. Nie wiem jak na język polski przetłumaczyć słowo „Networking” ale to spotkanie doskonale do tego się nadaje.

Konkrety: Widzimy się w najbliższą sobotę w Pubie Lolek w Warszawie, ul. ul. Rokitnicka 20 na Polach Mokotowskich. Agenda spotkania oraz rozkład tematów przy stołach tutaj. Spotkanie jest otwarte, nie ma żadnych list, czy rezerwacji aby wejść do Lolka. Ograniczona jest natomiast liczba osób, które będą mogły brać udział w "rozmowach przy stołach" listy uczestników będą tworzone od godziny 12:00 na miejscu (nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji).

Na spotkaniu będzie można osobiście złożyć deklarację członkowską do Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl do czego oczywiście zachęcamy, ale członkostwo w stowarzyszeniu nie jest konieczne, aby uczestniczyć w spotkaniu.

Ze względu na przewidywaną liczbę uczestników, prawdopodobnie nie będzie możliwości aby z każdym porozmawiać, ale gdyby się pojawiły jakieś pytania, sugestie w trakcie spotkania postaramy się (w miarę możliwości) być aktywni również na FB i Twitterze. Zapraszamy również na naszą stronę na FB oraz grupę Site-BKWP  tam docelowo chcielibyśmy przenieść wszelkie dyskusje dotyczące tematyki Badań Klinicznych w Polsce.

Co się wydarzy 24 września… Na pewno będzie dużo tematów, na które nie udało się porozmawiać, na pewno postaramy się o relację zdjęciową (zachęcamy do umieszczania zdjęć w trakcie spotkania na FB), na pewno poprosimy prelegentów o przygotowanie krótkiego podsumowania omawianych tematów (jeżeli ktoś ma ochotę przygotować „minutki” to również chętnie je opublikujemy), ale przede wszystkim chcemy się od Was dowiedzieć, czy taka forma Wam odpowiada. Czy ma to być impreza cykliczna, oraz jak zorganizowana. Dlatego po spotkaniu zaglądajcie na BKWP.pl oraz stronę na FB.

Zachęcamy do oznaczenia swoich wpisów  #IBBKWP