Zarobki w branży Badań Klinicznych

Data: 2018-01-26

Zarobki w branży Badań Klinicznych - wyniki.

Wydawało nam się, że jest to temat tabu. Prawie w każdej umowie mamy zapis o poufności, nie zawsze chcemy aby koledzy wiedzieli, że zarabiamy więcej/mniej od nich. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną zastanawiamy się czy to co powiedzieliśmy mieści się w widełkach dla danego stanowiska. Jak jest w rzeczywistości ?

Potwierdziliśmy, tak jest to temat tabu.

Utworzyliśmy w dość partyzancki sposób ankietę, a następnie w ciągu pierwszych 48 dokładaliśmy pozycje zgodnie z sugestią respondentów i komentarzy na naszej stronie na Facebook. Założenie było takie, że podawane będą kwoty brutto za miesiąc pracy. W kilku przypadkach jednak wartości były niższe niż oficjalna najniższa krajowa, to może świadczyć, że były podane kwoty netto.  

Efekt ? W ciągu 10 dni aż 359 respondentów wprowadziło 528 pozycji.

Bardzo nas ucieszyło, że tak wiele osób chciało podzielić się informacją. Ale pojawił się pewien problem. W wąskiej grupie osób omawialiśmy wstępne wyniki i wnioski wskazywały, że dla pewnych grup wartości mogły być zawyżone. Postanowiliśmy zrobić kolejną ankietę, w której prosiliśmy osoby zatrudniające, działy personalne oraz rekruterów o ocenę wyników wstępnych.  Liczba respondentów wyniosła 11 (słownie jedenaście) i każdy z nich wprowadził pojedyncze wyniki. To niestety może potwierdzać, że jednak jest to temat tabu nie wszyscy chcą dzielić się tego typu informacją.

Każdy z Was może sobie sam wyciągnąć wnioski. Jakie są nasze ?

1) Wartości należy traktować wyłącznie orientacyjnie, bo z dużym prawdopodobieństwem zawierają wiele nieprawdziwych wyników (nie udało się tego zweryfikować).

2) Zalecamy ostrożność, aby posługiwać się wynikami podczas najbliższej oceny rocznej ;).

3) Zakres obowiązków osób na poszczególnych stanowiskach, jak i nazewnictwo, jest skrajnie różny i zależy od wielu czynników. Nie zawsze CRA pracujący nawet od 4 -5 lat miał szansę zająć się np. startupem, czy rejestracją badania- dlatego paradoksalnie CRA z 2-3 letnim doświadczeniem może na rynku pracy mieć wyższą wartość.

4) Wynagrodzenie CTA oraz koordynatorów wraz z doświadczeniem może osiągać wysokie stawki, co może świadczyć o tym, że pracodawcy w ten sposób chcą zachęcić pracowników do pozostania na tym stanowisku.

6) W przyszłym roku musimy się bardziej przygotować do ankiety :).

Zapraszamy do dyskusji na naszej stronie FB

 

 

Wszystkie osoby poszukujące pracy w branży zachęcamy to tworzenia bezpłatnego konta w serwisie oraz „wizytówki plus” określając swoje oczekiwania (wizytówka będzie aktywowana w ciągu 48h od założenia konta po weryfikacji) – instrukcja, i/lub zajrzyjcie do ostatniego wpisu „jak aplikować”

Wszystkie ośrodki poszukujące nowych projektów zachęcamy to tworzenia bezpłatnego konta w serwisie oraz „wizytówki plus” określając swoje doświadczenie, wyposażenie i zespół (wizytówka będzie aktywowana w ciągu 48h od założenia konta po weryfikacji) – instrukcja,

Ośrodki mogą również bezpłatnie utworzyć kwestionariusz obecnie prowadzonych badań klinicznych zwiększając dostęp dla pacjentów – instrukcja

Zapraszamy również firmy, które poszukują ośrodków w procesie feasibility,  pracowników do swoich projektów, czy chciałyby zwiększyć rekrutację w obecnie prowadzonych badaniach.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy na info@bkwp.pl